Säsi kokteilid, mis rõõmustavad maitsemeeli ja kosutavad keha

Oleme oma tiimiga salamisi midagi väga huvitavat valmis nokitsenud. Nimelt oleme loonud kaheksa kokteili, mille salajased komponendid on meie enda Säsi pruulikoja kombucha’d. Neid kokteile välja töötades ja katsetades püüdsime pakkuda Säsi praegustele ja uutele sõpradele inspiratsiooni ja ideid kombucha’de kasutamiseks ka kokteilides. Kes teab – ehk tuleme varsti välja ka kombucha spaarituaalide nippidega 🙂

Ühesõnaga – me väga loodame, et suudame üllatada teist igaüht! Valikus on nii särtsu täis piisakese alkoholiga kui ka tervislikud alkoholivabad kokteilid. Samuti on menüüs üks eriti turgutav, kihisev tervislik smuuti, mis poputab sellel pimedal ja külmal ajal mõnusasti igas vanuses inimest.

Niisiis: ühel ilusal sügisõhtul said kokku viis ettevõtlikku ja tegusat naist, et neid jooke degusteerida ja täiuslikuks timmida. Säsi pruulikoda esindas Piret Kõima, kes on ettevõte omanik ja imeline kombucha pruulmeister. Oma kohalolekuga austas meid ka kohviku Sesoon osanik ja peakokk, maitsete võlur Maia Smõslova. Kokteile segasid ja täiustasid disaini- ja turundusagentuuri Senses tegus tiim koosseisus Mari-Liis Parbus, Aire Mäesalu ja Jessica Jostmann, kes olid ka idee algatajad.

Kokteili retseptides kasutasime kõiki valikus olevaid Säsi teeseenejooke, et kõik kombucha’s leiduv hea – orgaanilised happed, elusad bakterid, ensüümid ja polüfenoolid – leiaks tee kokteiliklaasist sinu keha seespidiselt paitama ja aitama. Nii on tagatud, et ühes joogis on koos head maitsed, pidulikkus, uudsus ning – mis peamine – see kõik parandab sinu immuunsust, puhastab organismi ja annab sulle energiat!

Valisime välja loomulikult ka enda lemmikud, sest nii palju kui on maailmas inimesi, on ka erinevaid arvamusi ja maitse-eelistusi.

Aire: „Alkoholivaba Mojito oli lemmikjook, sest see oli ilusa erksalt rohelise välimusega ja väga maitsev!“

Piret: „Minu lemmik oli kokteil „Ergastav Tsitrus“, nii mõnus jook! Täpselt paraja magususega ja mõnusalt värske! Kujutan ette, et kui mul on õhtul väike hetk iseendale, kus olen täiesti üksi, siis võtan klaasi just seda jooki ja mõnulen.“

Mari-Liis: „Minu üks lemmik oli Säsi maasika-kombucha ja Aperol! Hea ja hästi kiire kokteil, mida on kerge kiiresti kokku segada, kui keegi külla tuleb. Heameelega jooks seda jooki sõbrannadega kuskil restoranis istudes.

Eriti meeldis salvei-kombucha ja tekiila kokteil. Salvei-kombucha juba ise maitseb mulle nii meeletult. Lõhnast on tunda, et tekiila on sees, aga maitsest üldse mitte, mis teeb joogi muidugi ka natukene salakavalaks.

Alkoholivabadest kokteilidest meeldis kihisev smuuti. Ta on nii värske ja korralik power on sees. Suu on seda juues täis särtsuvat mahlakust – selline tunne, et hetkega muutub enesetunne paremaks ja päev veel päikeselisemaks.“

Maia: „Alkoholivabadest meeldis kõige enam värskendav tsitruseline kokteil ja alkoholiga kokteilidest tekiilakokteil apelsini, ingveri ja salvei-kombucha’ga. Kui on tunne, et tahad midagi head, siis just see on SEE kokteil. Ta ei olnud liiga magus, sisaldab just sellised maitseid, mis mulle sobivad. Natuke vürtsikust, natukene hapet ja kõik oli tasakaalus.

Mõlemad sobiksid väga hästi näiteks aasia toitude juurde, veidi vürtsikamate roogade kõrvale.“

Jessica: „Mulle meeldis tekiila, tsitruse ja  salvei-kombucha’ga kokteil. See oli selline lõbus ja särtsakas. Alkoholivabadest kokteilidest meeldis kõige enam Mojito piparmündi-kombucha’ga, mis  pikendab minu jaoks suve.“

Kõik need kokteilid sobivad suurepäraselt nii õhtuseks turgutajaks iseendale kui ka ühe mõnusa õhtu üllatajateks sõprade seltsis.

Ja veel – kui tahaksid mõnda õhtut särtsakamaks või erilisemaks muuta, siis Säsi Pruulikoja pruulmeister Piret on valmis külla tulema, et sulle ja sinu sõpradele kokteile valmistada ja õpetada neid hiljem ka ise kokku segama.

Selline sündmus sobiks suurepäraselt üllatamaks näiteks sinu kolleege või unustamatuks tüdrukute õhtuks.

Ole loominguline ja terve Säsi kombucha’dega!

 

Pakume oma lugejatele katsetamiseks ühte imelihtsat ja tõeliselt maitsvat kokteili:

Sweet & Bitter Symphony /Magus & Mõru Sümfoonia

3 cl Aperoli
½ pudelit Säsi maasika kombuchat
Särtsakuse armastajatele 1-2 tl ingveri siirupit
Sega pokaalis siirup ja Aperol ning vala aeglaselt juurde segades kombucha.
See on stiilne jook moodsale naisele, mis lisaks mõnusale meeleolule
turgutab su keha seestpoolt tõelise kombucha väega.

Kutsu Piret Säsi kokteilidest rääkima ja kombucha imelisi maitseid sinu jaoks avastama: piret@sasi.ee

Leave a commentSäsi Pruulikoda OÜ

Reg. nr: 12997228
KMKR nr: EE101884170

Telefon

+372 5363 6888