KOMBUCHA

ehk teeseenejook

Kombuchat ehk teeseenejooki on villitud juba mitu tuhat aastat. Tegemist on elus joogiga, mille loomise meistriks on elusorganism ehk teeseen (bakterite ja pärmiliste ideaalne kooslus). Jooki tekivad kasulikud bakterid, mis turgutavad meie immuunsüsteemi. Lisaks on selles erinevaid vitamiine, orgaanilisi happeid, polüfenoole ja ensüüme, mis kõik toetavad meie keha ja seal toimuvaid positiivseid protsesse. Kõige selle krooniks tekib jooki loomulik mull, mis aitab kõigel sellel kasulikul organismil paremini omastada. Ka teadustööd kinnitavad, et kombucha regulaarne joomine võib mõjutada organismi, näiteks Lätis tehtud teadustööga tõestasid teadlased, et kombucha annab energiat, tõstab immuunsust, aitab organismil puhastuda ja on tõhus ka liigesehädade puhul.

KOMBUCHA

Meie kombuchad

Klassikaline

Mõnusa peene mulliga hapukas jook, mis kustutab janu ning laeb keha energiaga. Paljudele meenub klassikalise kombuchaga lapsepõlv ning vanaema, kel külmkapi otsas teeseenejook päevast päeva head hapukat „limonaadi“ janukustutamiseks andis.

Piparmünt

Jahutav münt ja mitte ainult, piparmünt toob lisaks jahutavale efektile ka mõtetesse rahu ja tasakaalu. Maitse on tuttav ja ehe. Kui armastad piparmünti, siis see kombucha on sulle.

Maasikas

Imeline värskus kirjeldab meie maasikatega maitsestatud jooki kõige paremini. Maasikatega kombucha on pisut maiama maitsega inimesele ning see maitseb hästi ka lastele.

Mustsõstar

Rubiinipunase värvusega joogi maitse on meeldivalt hapukas ning intensiivsem. Karge mull annab joogile juurde palju särtsu. Mustsõstra kombucha sobib hästi tervitusjoogiks, nii nagu tegi seda ka meie president Eesti Vabariigi 99dal aastapäeval.

Mango

Mõnus mango lõhn ja maitse iseloomustavad seda jooki suurepäraselt. Sobib kõigile mango armastajatele. Pigem magusapoolsem kerge mulliga jook!

Vaarikas

Natuke hapukam vaarika kombucha on ideaalne janukustutaja kuumal suvepäeval või peale sauna.

Apelsin & Nelk

Apelsini & nelgi kombucha sobib väga hästi jõululauale. Lõhn ja maitse tekitavad mõnusa jõulutunde.

Saadaval talveperioodil!